Podd: Vi hörs! Marknadsinsikter ”Kommunikationen viktig för Klimatkampen”
9 januari 2025Sveriges Annonsörer podd
I avsnittet får du lyssna på Karin Grohman – verksamhetsansvarig för initiativet CommToAct när hon berättar om arbetet, visionen, och utmaningar som finns i hållbarhetsarbetet men också möjligheterna. Du får du råd om hur du kan ta steg framåt mot hållbar kommunikation och får ta del av ett par framtidsspaningar.
CommToAct lanserades i maj 2023. Namnet grundar sig i att kommunikation är en viktig del i förflyttningen till ett mer hållbart samhälle, och syftar till att hitta gemensamma lösningar för marknadsförare och kommunikatörer. Här kan du läsa mer om CommToAct.
Vi gör podden i samarbete med Bauer Media och deras podd Vi hörs!. Avsnitten är specialavsnitt med programledarna Johnny Strömgren och Anki Berglund på Bauer Media och medverkar gör som vanligt även Marknadsinsikters skribent Carin Fredlund. Här hittar du alla Marknadsinsikter.